hľadať

Zaujalo nás
viac  
Užitočné linky

(verné napodobeniny originálov parfúmov svetových značiek) 


nie sú údaje

Hlavné mesto detí nájdete na Donovaloch

dátum pridania: 09.07.18-08:36

Donovaly sa v lete premieňajú na Hlavné mesto detí, miesto plné zážitkov a atrakcií, kde nuda neexistuje. Tento jedinečný koncept spojenia viacerých detských atrakcií na Donovaloch, vytvára interaktívny areál plný zábavných ale aj náučných prvkov, vhodný na objavovanie a prežitie nezabudnuteľných dobrodružstiev pre všetky rodiny s deťmi.

Donovaly hlavné mesto detí

Domácich aj zahraničných návštevníkov Donovaly lákajú na stále nové a neokukané atrakcie. Obec na hranici Nízkych Tatier a Veľkej Fatry je východiskom pre mnohé cyklistické túry. Tie sa kľukatia cez bližšie aj vzdialenejšie okolie a sú prehľadne označené podľa náročnosti. Svoju trasu si tu nájdu ako rekreační cyklisti, tak aj najhorlivejší nadšenci cyklistiky.

donovaly hlavne mesto deti
Ak sa chcete vyhnúť náročnému šliapaniu, no chcete vidieť Donovaly ako na dlani, využite modernú 6-sedačkovú lanovku s 8-miestnymi kabínami TELEMIX Nová hoľa. Pohodlne vás s rodinkou vyvezie až na vrchol Novej hole (1 361 m n. m.), z ktorého sa môžete kochať výhľadom na Veľkú Fatru, Nízke Tatry a pri jasnom počasí aj na Západné a Vysoké Tatry. Ak sa chcete s rodinkou prejsť po krásnej prírode, priamo z vrcholu Novej hole vedie niekoľko turistických chodníkov. Jedna z najobľúbenejších trás pre malých aj veľkých návštevníkov smeruje na blízky vrch Zvolen.

Detské mestečko Donovalkovo

Po prechádzke navštívte slovenskú, ale aj európsku raritu -  interaktívne detské mestečko Donovalkovo.  Mestečko tvorí 21 domčekov, ktoré sú zmenšené tak, aby vyhovovali najmenším návštevníkom. Funguje ako skutočné mestečko, kde má každé dieťa svoju úlohu - lekára, bankára, opravára, požiarnika.

donovaly mestecko pre deti

V domčekoch nájdete napríklad autoservis, hasičskú zbrojnicu a mnoho ďalších budov, kde sa vaše ratolesti môžu vyšantiť a kdečomu sa priučiť. O program sa starajú skúsení animátori.

detske atrakcie donovalyinteraktivne mestecko donovaly

Súčasťou Donovalkova je aj dopravné ihrisko. Deti si môžu vybrať jedno z pestrofarebných autíčok a potom, ako ich animátori naučia pravidlá cestnej premávky, môžu získať svoj prvý vodičský preukaz. Deti, ktoré majú radi zvieratká, si zase užijú minifarmu, kde môžu zvieratká nakŕmiť a postarať sa o ne. 

detske mestecko donovaly

Najväčšou novinkou tohto leta je vláčik, ktorý prevezie detičky okolo celého mestečka. Donovalkovo je určené pre deti od 3 do 12 rokov a svojimi možnosťami zabaví deti po celý deň.

Hlavne mesto deti Donovaly

Zažite adrenalín vo FunAréna Donovaly

O adrenalínové zážitky na Donovaloch sa zaručene postará FunAréna. Najväčším lákadlom je toboganová bobová dráha, kde pocítite vietor vo vlasoch! Garantujeme, že počas jazdy po takmer kilometrovej trati sa vám srdce poriadne rozbúcha. V najrýchlejších úsekoch pôjdete rýchlosťou až 45 km/hod, zažijete 7 skokov a 11 ostrých zákrut.

bobova draha donovalyfunarena donovaly
Blízke lanové centrum je svojou rozlohou jedno z najväčších a najdlhších na Slovensku. Po požičaní výstroja bude vašou úlohou zdolať mnohé prekážky, ktoré sa v priemere nachádzajú dva metre nad zemou a verte, že zdolať ich nie je také ľahké, ako to vyzerá. Bungee trampolíny sú za posledné roky veľkým lákadlom pre mladších aj starších návštevníkov. Umožnujú výskoky až do 7 metrovej výšky, pričom sú bezpečné na stváranie rôznych akrobatických kúskov. K dispozícii sú aj klasické trampolíny pre najmenších.

funarena donovaly

Novou populárnou atrakciou je Myšiačikov detský park. Vznikol len v minulom roku, no už sa mu podarilo stať sa obľúbenou atrakciou predovšetkým pre detských návštevníkov. V letných horúčavách sa s deťmi budete môcť ochladiť pri jazierku s plťkami, či pri koryte malej vody, ktoré deti môžu na jej jednotlivých úsekoch regulovať. Na kamenných žľaboch je mnoho premiestniteľných priehradok, pomocou ktorých vynaliezavé dieťa presmeruje prúd vody k jednotlivým interaktívnym hrám. Celkovo na vás v tomto jedinečnom edukatívnom parku, ktorý je jediný svojho druhu na Slovensku, čaká 9 atrakcií, ktoré sú vzájomne prepojené. Obľúbenou atrakciou je detský lanový park, kde deti otestujú svoju odvahu a motoriku.

mysiacikov detsky park donovaly


Neváhajte, príďte celá rodina navštíviť Donovaly - Hlavné mesto detí a vytvorte si spolu nezabudnuteľné zážitky.  

www.hlavnemestodeti.sk

 poslať článok mailom  vytlačiť článokChcete dostávať vždy aktuálne informacie z nášho mesta?
Prihláste sa na odber noviniek!